Współpraca zagraniczna

W roku szkolnym 2008/09 prowadzimy współpracę ze szkołą Escola Secundária 3EB Dr. Jorge Correia - Tavira z Portugalii w ramach programu eTwinning – bliźniaczej współpracy europejskich szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Temat projektu: Dzielenie się literackimi i kulturowymi dobramiSharing cultural and literary references.

Głównym celem projektu jest poznanie dzieł literackich i wartości kulturowych innego kraju europejskiego. Współpraca rozpoczęła się od wyboru przez każdą ze szkół pozycji literackiej z kanonu lektur. Należało przeczytać ją, przygotować materiały na temat autora książki, dzieła literackiego oraz tła historycznego i kulturowego. Używając pisemnych i wizualnych materiałów, każda ze szkół ma za zadanie stworzyć prezentację multimedialną przeczytanego dzieła.

W projekcie tym uczniowie rozwijają umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz pisania w języku obcym, tutaj w angielskim. W dużym stopniu mogą wykazać się znajomością technologii ICT, tudzież mogą rozwijać jej poszczególne aspekty co doprowadzi do powstania końcowego produktu projektu- prezentacji multimedialnej.

Adres strony internetowej szkoły:

Escola Secundária com 3º Ciclo do Ensino Básico
Dr. Jorge Augusto Correia de Taviras