Ośrodek Informacyjno – Koordynacyjny

Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej

w Poznaniu

Na podstawie porozumienia zawartego między Prezydentem Miasta Szczecina, a Dyrektorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu w dniu 31.12.2009 r. przy Zespole Szkół nr 5 w Szczecinie powstał Ośrodek Informacyjno – Koordynacyjny OKE w Poznaniu dla rejonu szczecińskiego.

Zadania Ośrodka:

Ø Przeprowadzanie egzaminów maturalnych dla osób skierowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu.

Ø zełnienie dyżuru informacyjnego dla dyrektorów  szkół i placówek oświatowych,  przedstawicieli organów prowadzących, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Ø Odbieranie od dyrektorów szkół prac egzaminacyjnych uczniów w dniach sprawdzianu, egzaminów gimnazjalnych i wskazanych egzaminów maturalnych.

Ø Prowadzenie szkoleń dla egzaminatorów, a w wyznaczonych terminach egzaminów eksternistycznych.

Ø Propagowanie i udostępnianie dyrektorom  szkół i placówek oświatowych, przedstawicielom organów prowadzących, nauczycielom, uczniom i rodzicom  materaców informacyjnych materiałów związanych z działalnością OKE w Poznaniu.

W terminach określonych przez CKE w Zespole Szkół nr 5 odbywa się  sprawdzanie przez egzaminatorów prac egzaminacyjnych.

KOTAKT:

e-mail: oki_szczecin@wp.pl